Posiadamy wieloletnie doświadczenie w organizowaniu i prowadzeniu kursów na operatorów dronów.
Jesteśmy uprawnieni do przeprowadzania szkoleń UAVO VLOS, BVLOS wszystkich kategorii: NSTS-01, NSTS-02, NSTS-03, NSTS-04, NSTS-05, NSTS-06, NSTS-07, NSTS-08.
Znajdziesz nas w wykazie ewidencji Urzędu Lotnictwa Cywilnego, pod numerami S146 jako podmiot szkolący i E162 podmiot egzaminujący. Nasze uprawnienia dają Ci pewność, że szkolenia odbywają się na najwyższym poziomie.
Szkolenia
01Wysoki poziom szkoleń zapewnia kadra instruktorów z naszej uczelni oraz partnerskie ośrodki szkoleniowe z którymi współpracujemy oferując szkolenia w kategorii otwartej (doszkolenie, godziny z instruktorem) oraz szczególnej (zakres jest określony przez scenariusze standardowe).
Instruktorzy
02Nasi instruktorzy to eksperci nie tylko lotów, ale też fotogrametrii i zobrazowań multispektralnych, geodezji, GIS – systemów informacji geograficznej, którzy wyróżniają się dużą wiedzą i doświadczeniem ze specjalistycznych dziedzin, profesjonalnym podejściem w trakcie lotów, a także pasją i zaangażowaniem.
Teoria
03Szkolenia teoretyczne odbywają się z naszymi instruktorami w formie e-learningowej, w czasie rzeczywistym – daje Ci to możliwość rozmowy z instruktorem.
Praktyka
04Szkolenia praktyczne - nasi instruktorzy ustalą termin i zrealizują z Tobą zajęcia praktyczne, możliwie najbliżej miejsca Twojego zamieszkania.
Doświadczenie
05Dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu naszych instruktorów, mamy pewność że wykształcimy Ciebie na profesjonalnego i zadowolonego operatora drona.
Egzamin
06Przygotujemy i przeprowadzimy z Tobą egzamin państwowy, po którym jako pilot przeszkolony przez naszych instruktorów, uzyskasz uprawnienia do lotów dronami zgodnie ze zrealizowanym zakresem szkolenia.
- Aktualnie realizowane szkolenia
- Szkolenia z kategorii szczególnej
- Szkolenia z kategorii otwartej
- Szkolenia specjalistyczne
Pilot drona
NSTS-06 BVLOS MR do 25 kg
Uprawnienia europejskie i krajowe do wykonywania lotów.
Szkolenie obejmuje 30 godz. zegarowych w tym:
16 godz. | Szkolenia e-learning (w czasie rzeczywistym ) z Instuktorem; |
11 godz. | Praktyka indywidualna (latanie dronami) z Instruktorem – teren lotów najbliższy miejscu zamieszkania kursanta; |
3 godz. | Egzamin |
Do kogo skierowane jest szkolenie?
Szkolenie dla osób początkujących, po którym kursant „od zera” staje się „bohaterem” lotów, uzyskując zaawansowane umiejętności i uprawnienia. Uprawnienia BVLOS MR25kg pozwolą na loty bezzałogowymi statkami powietrznymi poza zasięgiem wzroku, loty automatyczne z użyciem aplikacji oraz na latanie cięższymi wielowirnikowcami do 25kg jak i loty wszelkimi dronami do 4 kg w zasięgu wzroku VLOS.
Zakres trudności szkolenia praktycznego jest dostosowywany stopniowo, według indywidualnych możliwości kursanta. Szkolenie teoretyczne wprowadza informacje dotyczące przepisów prawa lotniczego, procedur operacyjnych i stref powietrznych, które potem są praktycznie wykorzystywane podczas ćwiczeń i przygotowań do lotu.
Merytoryka i zakres szkolenia:
- Przepisy lotnicze
- Procedury operacyjne
- Techniczne i operacyjne środki ograniczające ryzyko w powietrzu
- Aplikacje do planowania misji lotniczych BVLOS, tj. DJI Pilot, DJI GS Pro, Drone Deploy, Litchi
- Misje BVLOS na kamerze, w oparciu o dane telemetryczne
- Systemy BSP
- Elementy termowizji
- Elementy fotografii i filmowania z drona
- Aplikacje do fotogrametrii
- Analiza materiałów fotogrametrycznych
- Ortofotomapy
- Modelowanie 3D
- Ograniczenia możliwości człowieka
- Meteorologia
- Techniczne i operacyjne środki ograniczające ryzyko na ziemi
- Merytoryka uzyskiwania zgody na loty (krok po kroku)
Egzamin uprawnia kursanta do:
- lotów w zasięgu wzroku – VLOS
- lotów poza zasięgiem wzroku – BVLOS
- lotów na kamerze „z widokiem z pierwszej osoby” – FPV
- lotów dronami do 4kg
- lotów dronami – wielowirnikowcami do 25kg
Koszt szkolenia: 6000zł
Uwaga! Akademia Nauk Stosowanych pomaga w uzyskaniu dofinansowania do szkolenia ze środków UE
Uprawnienia i egzamin:
Szkolenie kończy się egzaminem państwowym realizowanym przez uczelnię ANS, po którym kursant otrzymuje uprawnienia NSTS-06 z Urzędu Lotnictwa Cywilnego.
Do lotów profesjonalnych, realizujemy szkolenia z kategorii „szczególnej”. W trakcie lotów z tej kategorii dron jest utrzymywany w odległości do 120 metrów od najbliższego punktu powierzchni ziemi i w bezpiecznej odległości od ludzi.
W zależności od potrzeb oraz wykorzystywanej przez Ciebie platformy bezzałogowej, do wyboru mamy kategorie szkoleń (NSTS-01, NSTS-02, NSTS-03, NSTS-05, NSTS-06 oraz NSTS-07) w ramach scenariuszy narodowych obejmujących statki typu multirotor oraz płatowiec do 25 kg MTOM w zasięgu wzroku (VLOS) i poza zasięgiem wzroku (BVLOS).
- NSTS-01 operacje VLOS lub FPV przy masie BSP do 4 kg – 900 zł
- NSTS-02 operacje VLOS przy masie MR do 25 kg (zawiera NSTS-01) – 1700 zł
- NSTS-05 operacje BVLOS przy masie BSP do 4 kg (zawiera NSTS-01) – 1400 zł
- NSTS-06 operacje BVLOS przy masie MR do 25 kg (zawiera NSTS-01 i NSTS-02) – 6000 zł
Szkolenia w pozostałych scenariuszach – na zapytanie.
Zdanie egzaminu do kategorii szczególnej zalicza egzamin do kategorii A2 – aby uzyskać to uprawnienie, wystarczy złożyć oświadczenie o ukończeniu szkolenia praktycznego w trybie samokształcenia.
„Certyfikat Kompetencji Pilota systemu bezzałogowego statku powietrznego (SBSP) wydawany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego jest ważny na terenie całej Unii Europejskiej. Zgodnie z obowiązującym prawem jest to dokument wymagany wobec osób oraz firm wykonujących loty bezzałogowymi statkami powietrznymi typu (MR) lub (A) w celach komercyjnych”.
Do lotów rekreacyjnych, sportowych, ale i komercyjnych, realizujemy szkolenia z kategorii „otwartej”. W trakcie lotów z tej kategorii dron jest utrzymywany w odległości do 120 metrów od najbliższego punktu powierzchni ziemi i w odległości minimum 30 metrów od ludzi (w kategorii A2 z włączonym trybem niskiej prędkości minimum 5 metrów od ludzi).
- A1/A3, A2 – godzina 150 zł
Szkolenie składa się tylko z części praktycznej i prowadzone jest zgodnie z wymaganiami Urzędu Lotnictwa Cywilnego. W tej kategorii przygotowujemy Ciebie do egzaminu teoretycznego do podkategorii A2.
W zależności od potrzeb, oferujemy Ci trzy kategorie szkoleń A1 (C0 i C1), A2 (C2), A3 (C3 i C4) na statkach typu wielowirnikowiec i płatowiec w kategorii wagowej od 0,25 kg do 25 kg w zasięgu wzroku (VLOS).
„Certyfikat Kompetencji Pilota systemu bezzałogowego statku powietrznego (SBSP) wydawany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego jest ważny na terenie całej Unii Europejskiej. Zgodnie z obowiązującym prawem jest to dokument wymagany wobec osób oraz firm wykonujących loty bezzałogowymi statkami powietrznymi typu (MR) lub (A) w celach rekreacyjnych, sportowych a także komercyjnych”.
Realizujemy szkolenia specjalistyczne „na zamówienie”. Szkolenia te dedykowane są do specjalistów z różnych dziedzin: leśnictwa, geodezji, GIS, energetyki, ochrony środowiska i innych.
Oferta naszej uczelni zawiera:
- szkolenia z fotogrametrii niskiego pułapu;
- szkolenie z teledetekcji multispektralnej z bezzałogowych statków powietrznych;
- szkolenie GIS dla operatorów dronów;
- szkolenie z zastosowania dronów w inspekcji IT;
- szkolenie z wykorzystania dronów w leśnictwie i rolnictwie;